Babski wieczór o każdej porze :)

Samorozwój

Doceń siebie i dbaj o siebie. Tak po prostu

dbaj o siebie, doceń siebie - blog dla kobiet

My, kobiety, mamy tendencję do bycia tak dobrymi dla wszystkich wokół i takiej ufności, że ci wszyscy w końcu domyślą się, że my czekamy ze swoimi potrzebami… Nie pozwól sobie dojść do punktu, w którym zorientujesz się, że w Twoim życiu nie ma miejsca dla Ciebie. Dbaj o siebie.

dbaj o siebie i doceniaj siebie - blog o kobietach

Byłam dzisiaj na spacerze w Łazienkach. Widziałam kobiety i dziewczyny. Różne. Piękne. Dobrze ubrane. Albo w rockowych namiotowych przykrywkach. Wymalowane bardziej lub mniej. Wszystkie wspaniałe i wartościowe.

W tak pięknym otoczeniu każda wyglądała jak dama i królowa. Bo w każdej z nas jest dama i królowa.

Chciałabym, by każda z nas miała możliwość i dawała sobie czas na ładne ubranie się i wyjście zupełnie na luzie, bez pośpiechu, dla samej przyjemności. By każda poszła i pooddychała, zauważyła barwy jesieni i powtórzę: nie spieszyła się nigdzie.

By nie przepraszała za to, że bierze czas dla siebie. By sobie tego nie broniła.

A przecież jesteśmy naczyniami na miłość. Jeśli sobie jej nie damy, jeśli nie dostaniemy jej od innych, jeśli nie pozwolimy sobie jej wziąć, to z czego będziemy czerpać energię do życia i z czego dawać innym?

Dbaj o siebie!

  • Daj sobie przyjemność. Czas dla siebie bez martwienia się o resztę świata. Ta reszta świata po pierwsze poradzi sobie bez nas, a po drugie, wolałby nas uśmiechnięte i rozluźnione.
  • Daj sobie czas na spokojną pielęgnację ciała. Dobrze dobrane kosmetyki, masaże.
  • Poruszaj się, tak jak lubisz, jak chcesz. Może to być trudny trening na siłowni, ale może być taniec w domu.
  • Uśmiechnij się na myśl, że wciąż jesteś na rynku. Jesteś atrakcyjna. Patrzą na Ciebie, podziwiają. Lubią i chcą przebywać w Twoim towarzystwie.
  • Nie noś łachów. Wyrzuć brzydkie ubrania. Ktokolwiek by Cię zaskoczył, listonosz czy sąsiad, zawsze będziesz dobrze się czuła, będziesz jedną z najlepszych wersji siebie.
  • Po przeglądzie szafy wyrzuć też graty z domu. Rzeczy brzydkie, nieużywane, niepotrzebne, trzymane bo może kiedyś się przydać, ale także takie z przeszłości, należące do osoby, którą już nie jesteś.

Jak byś wyglądała, jakbyś opiekowała się sobą, gdybyś szukała faceta? 😉

I teraz: zró to dla siebie, nie dla jakiegoś niego, który i tak zawsze ma jakieś wady.

Pokaż innym, jak należy Cię traktować, jak się Ciebie traktuje, jaki jest Twój poziom, Twoje standardy. Twoja… pozycja społeczna?

Pozycja pewnej siebie istoty, nie ofiary, nie służby.

Zrób coś dla siebie dzisiaj i zaplanuj porządne zadbanie o siebie jutro. Weź sobie ten czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *