Babski wieczór o każdej porze :)

Pogaduchy

My, kobiety, naprawdę jesteśmy jak wino!

kobieta jest jak wino, im starsza tym lepsza

Kobieta jest jak wino: im starsza, tym lepsza. – Mawiają co poniektórzy. Rozumiesz to? Czujesz, znasz? Czy kompletnie nie wiesz, skąd się to bierze i o czym w ogóle mowa?

Młodzi ludzie, owszem, mogą nie pojmować. Jak to, że starsze kobiety są fajniejsze od młodych?! Młodzi patrzą ze swojego punktu widzenia. Widzą wierzch. Nie mogą dostrzec tego, czego nie mogą, a w tej właśnie niedostrzegalnej dla młodego człowieka sferze kryją się plusy, które kobieta zdobywa z wiekiem, z doświadczeniem, z życiem po prostu.

1 | Kobieta jak wino – Wygląd

Pewne cechy w wyglądzie są kobiece i atrakcyjne dla płci przeciwnej. Zaliczyć do nich można chociażby biodra obszerniejsze od męskich. Jeśli o nie chodzi, to wiele nawet dwudziestoparolatek wygląda wciąż dość patykowato 😉 , nastoletnio jeszcze. Biodro pojawia się dopiero z czasem. U jednej wcześniej, u drugiej później.

Kobiece, krągłe, nie zawsze pojawia się w najmłodszej młodości. A z wiekiem jakoś przychodzi. Łagodnie, samo, bez ćwiczeń.

Wiem, bo sama byłam bezbiodrzastym chłopcem długo ponad dwudziestkę.

2 | Styl bycia w ogóle i w relacji

Pewność siebie u obydwu płci jest seksi, prawda? A ta przychodzi z doświadczeniem. Kiedy stykamy się z różnymi ludźmi i sytuacjami, zaczynamy coraz pewniej czuć się we własnej skórze, ze sobą i swoimi przekonaniami. Zauważamy, ile możemy, że dajemy radę, podejmujemy dobre decyzje, a nasze działania dają fajne efekty.

Dojrzałość to też znacznie większa niż u dwudziestolatki świadomość swoich potrzeb, a może nawet umiejętność komunikowania ich (oby!).

Kobieta z wiekiem może mieć coraz mniej dziwnych kompleksów (nawet jeśli ma coraz więcej zmarszczek), którymi przejmowała się jako dwudziestolatka. Na przykład tych o niedokładnie wygolonych kolanach 😉

Z wiekiem łatwiej akceptujemy niedoskonałość swoją, jak i innych ludzi, co bardzo uprzyjemnia relacje i codzienne funkcjonowanie!

Większy luz, swoboda, otwartość. Świadomość, że nie tylko ja mam dziwne przyzwyczajenia, myśli itd.

Kobieta jest jak wino 🙂

Kobiety, doceniajmy nasze dojrzewanie, bo jest piękne!

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *