Babski wieczór o każdej porze :)

O mężczyznach

Kto ma większe ego? O pojedynkach mężczyzn o nas

kto ma większe ego - pojedynki mężczyzn o pozycję samiec alfa

Żebyście mnie źle nie zrozumiały, gdy zaraz wyjadę zaraz z biologią, naturą i przetrwaniem gatunku. Jestem jak najbardziej za wieloma postulatami np. feminizmu, które próbują ustawić społeczne role kobiet i mężczyzn adekwatnie do dzisiejszego stylu życia, dokonań techniki, możliwości społecznych itd. W wielu kwestiach mogłybyśmy i możemy robić to, co mężczyźni. Warto o tym mówić. Jednak poza procesem socjalizacji wciąż jesteśmy zwierzętami z setkami tysięcy lat zapisanymi w genach. Które to setki tysiące lat wyglądały diametralnie inaczej od dzisiejszej rzeczywistości. Uzbierane i wypracowane wtedy mechanizmy działania i oceny sytuacji wciąż w nas są i są aktywne. Miejmy świadomość tego, nawet tak na marginesie, nawet jeśli całą sobą wspieramy równość płci. Po poważnym, przydługim wstępie, zapraszam na lampkę wina, przymrużenie oka i babskie pogaduchy w kwestii gier o to, kto ma większe ego.

kto ma większego - rywalizacja mężczyzn o kobiety, samiec alfa

Rywalizacja mężczyzn

Panowie, szczególnie ci w grupach jeszcze nieżonatych, nieraz walczą, rywalizują, ścigają się, siłują, chcą udowodnić i pokazać. A to podciąganiem się na drążku, ciętymi ripostami, wyciskaniem kilogramów, dowcipami, pompkami, a to parametrami silnika.

Patrzmy z radością na te niegdyś rycerskie pojedynki o serce księżniczki. Na walki kogutów, na te walki samców o… pozycję w stadzie.

Poczytaj sobie, jak to wygląda u zwierząt. A potem zobacz ich. Panów, obsługujących metalowe konie, panów w garniturach, znających języki, wiedzących, który trunek z jakiego szkła się pije, zainteresowanych różnymi tematami, mężczyzn o określonym światopoglądzie, jak… tak jak te futrzaki z wielkimi rogami rywalizują, walczą, ścigają się.

kto ma większego - rywalizacja mężczyzn o kobiety (1)

I to wszystko dla nas i o nas, moje miłe.

Ty może chwilami myślisz, że tu masz za dużo, tam za mało, z cerą coś nie do końca dobrze, pomalować się nie umiesz, nie wiesz, że z wiekiem zyskujesz jak wino. Oni tego nie widzą. Oni i tak o nas walczą.

Zabawne, słodkie. Władzę nam dające!

Pamiętasz to, z Testosteronu:

ST: Zatem wniosek jest prosty. Jeżeli nie byłoby kobiet na świecie, faceci by się nie mordowali.
S: Nie no teraz to pan trochę przesadził. Faceci zawsze znajdą powód, żeby się napierdalać.
ST: Nie…
S: Taa.
ST: Nie.
S: TAK.
ST: NIE. Powiedzmy, że nie ma kobiet na świecie. Jaki miałby pan powód, żeby mnie zabić?
S: Komórkę mógłbym panu zabrać. Dzwoniłbym sobie do jakichś fajnych dup.
ST: Dup nie ma! Umawialiśmy się.
S: No to do pana Fistacha.
ST: I o czym byście sobie gadali?
F: Jak to o czym? O dupach…
ST: Ha… haha…
F: Eee… o piłce nożnej.
ST: A nie byłoby piłki nożnej!
S: Jak to?
ST: Dla kogo grają piłkarze?!
S: Jak to dla kogo? Dla kibiców.
ST: I pan w to wierzy…
S: Sla sławy, … dla pieniędzy?
ST: A po co im ta sława i te pieniądze?!
S: Aaa eeeee…
ST: Żeby bajerować DUPY!

Obejrzyj ten film! Odśwież sobie, jeśli widziałaś dawno temu. Jeden z moich ulubionych i naprawdę fajny, jeśli umiesz przymknąć ucho na to, że kobiety są nazywane często dość przedmiotowo.

kto ma większe ego - pojedynki mężczyzn (2)

Kto ma większe ego?

Także mężczyźni dla nas chcą pokazać swoje silne „Ja”. Zakomunikować, że przy nim będziemy bezpieczne. Że upoluje, wybuduje, obroni i… jest w stanie spłodzić zdrowe oraz dorodne.

Zakonnikowi czy zainteresowanemu wyłącznie nauką czy pracą kawalerowi wystarczą cztery ściany, łóżko i może jedna patelnia.

Dopiero, gdy mężczyzna chce uczestniczyć w tym wyścigu o fajną kobietę, zaczyna stroić się w piórka w postaci mieszkań, sprzętów, samochodów, stanowisk i wszelkich dokonań sportowych czy jakichkolwiek innych.

Pozwólmy im się w to bawić. Nie przerywajmy. Wypnijmy pierś do przodu, mając świadomość, że to wszystko z naszego powodu, dla nas i o nas. Bo jesteśmy TAK cenne!

P.S. W wyrażeniu kto ma większe ego zgrabnie zlep dwa ostatnie wyrazy. Co wyszło? Ma sens? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *